Гарним прикладом використання STEM–освіти є:фізико-математичного марафону, веб-квесту «Математика-це наука чи життя», наукових пікніків. При впровадженні STEM – освіти у викладання математики рекомендую скористатися досвідом В.О.Руденко, вчителя математики. з питань використання у своїй роботі: методу проектів, веб-квестів, задач прикладного змісту, використання ІТ технологій. Матеріали досвіду знаходяться на блогах за посиланнями:

Навчальні мультфільми з математики
Навчання зLearn Desmos
Побудова графіків зDesmos.com
  • Фізкультхвилинка "Функції":



Блог «Математика для всіх» http://mathematics-for-you.blogspot.com/
Блог «Математика прикладна» http://mathblogadress.blogspot.com/
Блог «Авторська майстерня» http://avtorska.blogspot.com/
Блог веб-квесту «Математика –це наука чи життя?» http://kvestrayon.blogspot.com/p/3.html

Блог веб-квесту «Тригонометричний серпантин» https://trigserpantin.blogspot.com/

Чим керуватися при вивченні математики?

Кожна людина унікальна по-своєму. Але тисячолітній досвід вивчення математики вивів найбільш ефективну методику того, як ефективно вивчити математику з нуля.

1. Правильно налаштуватися на процес навчання, і не думати про те, що математика - дуже складна наука, якої навчаються лише деякі з людей. Для того, щоб вивчити математику не треба бути генієм, це доступно всім.

2. Не кидати заняття, навіть якщо спочатку щось не виходить, або у Вас виникає відчуття, що чергову тему зрозуміти просто неможливо. Математика - це наука, в якій існують важливі взаємозв'язки між усіма розглянутими питаннями.

3. Намагайтеся вникнути в те, що Ви вивчаєте зараз, і спробуйте за допомогою простих аналогій знайти заміну незрозумілій математичній мові. Це може бути навіть самий елементарний рахунок на пальцях.

4. Задавайтеся питаннями, і самі пробуйте знайти на них відповідь. Математика з нуля - це процес поступового накопичення знань. Уже давно відомо, що найбільш запам'ятовується те, до чого людина дійшла самотужки. Якщо все ж задовільної відповіді не знайшлося, можна звернутися до довідника або попросити допомоги інших, які можуть дати Вам урок математики.

5. Не тільки запам'ятовуйте, а й пишіть. Знання, отримані шляхом читання або прослуховування, повинні пройти і через руку. Тому зручним буде ведення конспекту, в який будуть заноситися короткі формулювання Вами прочитаного або почутого.

6. Якщо завдання або приклад особливо важкі, дуже важливо розділити їх на більш прості блоки. Вирішення цих простих блоків дасть в результаті кілька часткових відповідей. Ці часткові відповіді при з'єднанні їх воєдино і дадуть спільну відповідь на сформульоване завдання.

7. Вирішувати задачу або приклад необхідно поступово, але не у всіх випадках необхідно йти з початку тексту завдання в кінець. Прочитавши умову завдання, спробуйте визначити, від чого можна відштовхнутися, щоб вирішувати його найбільш простим способом.

8. Під час заняття постарайтеся вибрати таке місце, в якому буде проходити урок, в якому Вам буде найбільш зручно і приємно знаходитися. Це може бути парк, сквер, річка, Ваша кімната або балкон Вашої квартири. Навчіться вирішувати завдання навіть в транспорті.

9. Вивчення математики не повинно спочатку сильно стомлювати, інакше в подальшому займатися просто не захочеться. Інформація повинна бути поділена не на кілька дуже великих частин, вчити які треба буде цілими годинами. Краще це робити не дуже довго, але досить часто.

10. Для того, щоб вивчити математику, також завжди тренуйте пам'ять і увагу. Загадки, завдання, головоломки, шахи - все це сприяє поліпшенню пам'яті і підвищення рівня аналітичних здібностей. Для запам'ятовування матеріалу також можна використовувати мнемотехнічні правила - в жартівливій або віршованій формі навіть найважчий матеріал стане набагато легше. Навчитися цьому зовсім не важко.

Не сидіть, склавши руки!

Після того, як людство винайшло математику, життя людини і технічний прогрес досягли небувалого рівня. За допомогою математики стали можливі багато винаходів і підкорення багатьох висот - але ж все починалося зі звичайного рахунку на яблуках.

Тому можете сміливо приступати до вивчення математики, навіть з найнижчого рівня. Ви помітите, що з кожним разом дуже важкі приклади стануть легкими, завдання перестануть бути заплутаними, а рівняння страшними.

Можете також користуватися багатьма посібниками, в яких математика викладається дуже просто, але розглянуті проблеми істотні. Такими книгами можуть бути підручники і збірники популяризаторів науки - Якова Перельмана, Пітера Вінклера, Стівена Хокінга і багатьох інших. Вони дуже допоможуть Вам вирішувати найважчі завдання.

Навчання математики з нуля дасть Вам можливість відчути себе в царстві науки, яка допоможе багато в чому.

Кiлькiсть переглядiв: 228